Jakub Prachař a Agáta Hanychová

20. března 2017 v 11:00 | Ivo Adler
Nemám rád katolickou církev. Nemám rád vůbec žádné církve. Všechny jsou nakonec nástrojem k ovládání lidí. Ale to neznamená, že jsem tak blbej jako naši antikomunisté, abych všechno, co církev (komunisté) kdy řekla/i, prohlásil za blbost. Za celou svou historii církev svatá nashromáždila dost poznatků, které soudný člověk může s úspěchem využít. Slova jednoho církevního teoretika mi utkvěla v paměti. Říká zhruba tohle: manželství není dokonalá instituce (jako demokracie). To první zvláště. Dříve či později si manželé mohou říci - sakra, vždyť já jsem mohl/a dopadnout líp. Smáznu to a začnu znovu - lépe a radostněji. A manželský rozvrat je na světě.
Nedá mi to, abych nevzpomenul slova poloviny našeho dalšího hvězdného páru - manželů Kuchař - Gregor - Brzobohatých. Záměrně uvádím všechna příjmení, protože nevím, jaký je právě aktuální stav v jejich užívání. Táňa v období svatby prohlásila - na děti zatím nepomýšlíme, chtěla bych dítě až ve chvíli, kdy si budu jistá, že jsem využila všechny možnosti pro své uplatnění. Že na mne někde za rohem nečeká nějaká hvězdná kariéra. A tak Táňa svědomitě obíhá všechny rohy a zkoumá, jestli někde nějaká hvězdná kariéra není k mání. Zatím se tak nestalo a tak se snad dočkáme mladých od tohoto páru. Byla by to škoda, kdyby takový pár zůstal bez potomstva. Kvalitní jedinci by se měli snažit, aby lidstvo obšťastnili co největším počtem dětí. Je to přímo jejich vlastenecká povinnost. Nemusí mít početné potomstvo jenom Cikáni. I když Ester Kočičková prohlašuje, že jenom ten je vskutku šťasten, kdo si dělá, co se mu zlíbí a nepřijímá žádné závazky. Takový člověk ani rakovinu nedostane.
Ale abych se vrátil k původnímu páru. Jakub Prachař a Agáta Hanychová se brali z lásky. Z čeho jiného taky. Nebyli to žádní naivkové, Agáta zvláště. V době svatby, při které přijala manželovo jméno, už měla nemanželského syna Kryšpína Dopitu (3. 8. 2011) s bývalým hráčem amerického fotbalu Mirkem Dopitou. Ti sportovci jsou boží. Jsou tak jednoduší, nekomplikovaní a umí si užívat života. Ideální partneři pro život. Nicméně kolečko se polámalo a vztah skončil. Agáta navázala nový vztah s hercem Jakubem Prachařem, členem herecké rodiny Prachařů, který byl i úředně posvěcen. Z partnerů se stali manželé, Jakub vyženil syna Kryšpína. Už to jméno zaručuje hladký start do života.
Už od samého začátku bylo jasné, že se nejedná o žádné tuctové manželství, jako když si dojička Máňa vezme traktoristu Pepíka. Oba manželé se pohybovali v prostředí, které nabízí celou řadu společenských styků. On herec, ona modelka, majitelka modelingové agentury, moderátorka a příležitostná herečka. A tady je pes zakopaný. Jak se zdá, oba partneři využili příležitostí, které prostředí nabízelo. Zdůrazňuji, že všechno je ve stadiu hypotéz. Jakub se údajně sblížil s hereckou kolegyní Kristýnou Leichtovou z televizního seriálu Ohnivé kuře, Agáta pro změnu s fotografem Dereckem Hardem (zřejmě Čech jako poleno), který ji fotil. Dokonce je označován za otce nenarozeného dítěte, protože Agáta je údajně těhotná. Oba partneři jsou obětí své vlastní nezodpovědnosti. Co kdyby to s tím/tamtou bylo lepší než se současným partnerem. Musím to vyzkoušet. A tak to oba zkoušeli, až překročili hranici. Jakub ze společné domácnosti utekl ke kamarádovi, Agáta se pro změnu zhroutila.

Vždycky se může stát, že se člověku připlete do cesty někdo, kdo jako eventuální partner vypadá zajímavě. Proč to nezkusit? V tom je ale síla charakteru, že si tyhle experimenty zakážu. Jednou jsem ve svazku, bohem i lidmi požehnaném, tak žádné experimenty nebudou. I když je to někdy zatraceně těžké. Umělecká komunita tahle omezení jen těžko přijímá. I když komunita "normálních" s tím má také problémy. Jestli se chci těchto manželských a obecně vztahových havárií vyvarovat, musím si odpovědně vybrat partnera, řídit se jenom citem nestačí - je to na furt, a pak si musím zakázat ovoce z cizí zahrady. Za chvilkové smlsnutí člověk zaplatí vysokou cenu. Jakub i Agáta to nezvládli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TOMÁŠ TOMÁŠ | 5. dubna 2017 v 16:49 | Reagovat

JEDNOU JSEM SI ZAPAMATOVAL JEDNO HESLO:NEJSILNĚJŠÍ PŘEŽÍVAJÍ. SAKRA, KDYBY TY HVĚZDY DOTAHLY TO KOPENÍ NĚKDY DO KONCE, SEM TAM BY JIM NASKAKALY PUPENY JAKO NA JABLONÍCH, ALE ALESPOŇ BY Z TOHO SKUTECNĚ SEDMÝHO POBLÍŽ STUDNY BYLO FAKT ŠMAKUJÍCÍ A PŘITOM SE REKRUTOVALY K TROCHU NORMÁLNĚJŠÍM, KDYŽ PŘISPĚJOU SVOU PÍLÍ NA MENŠÍ SPOTŘEBĚ BAREVNÝHO INKOUSTU. NEMYSLIM SI, ŽE BY KUCHAŘOVÁ NEUMĚLA NAKRMIT DOBYTEK. CO JSEM SI VŠIML, POCHÁZÍ Z DOCELA SKROMNÝCH POMĚRŮ

2 Ivo Adler Ivo Adler | 23. dubna 2017 v 10:04 | Reagovat

Tomáši, měl bys psát srozumitelně. Ty si víš, o čem píšeš, ale čtenáři stěží.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama