Karel Janeček a Jana Doležalová

5. ledna 2014 v 16:20 | Ivo Adler
Národní tragédie - miliardář Karel Janeček (40) a miska, posléze modelka Jana Doležalová (32) se rozešli. Těch Janečků je přehršel, tenhle se zviditelnil až románkem se známou modelkou. Je to prý geniální matematik, svůj první milion prý vydělal už během studií na vysoké škole. Matematické schopnosti mu posloužily k úspěšnému obchodování s cennými papíry a když vydělal své miliony, vrazil je, do čeho jiného, než do nemovitostí. Je to hezké, když někdo má schopnosti a využije je k vyšší životní úrovni, než je spaní pod mostem. Společnost by měla tak fungovat, aby se chytří lidé měli dobře. A samozřejmě chytří lidé by měli umět své schopnosti "prodat". A taky je třeba, aby ve společnosti fungoval systém na vyhledávání chytrých lidí a jejich uplatnění. Z chytrosti těchto lidí bychom měli mít užitek všichni.
Před časem jsem navštívil Přeštice. Přeštice jsou rodné město, spíš městečko, rodiny Hlávkových. Na rodném domě mají pamětní desku. Ano, je to ten Hlávka, po kterém je pojmenovaný jeden pražský most, který Hlávka snad stavěl, snad i projektoval, neb to byl úspěšný stavební podnikatel. A ten Hlávka spolu se svými dvěma sourozenci založil nadaci, tehdy se říkalo nadání, které vydrželo od svého založení až do současnosti a přispívalo ke vzdělávání nadané mládeže. A snad ještě přispívá.
Z chytrosti miliardáře Janečka zatím nemáme nic. Ale dal se slyšet, že prý přispěje ke zlepšení naší společnosti, ba snad se o to už pokusil. Stál prý v pozadí sarajevského atentátu proti Klausovi. Škoda, že mu to nějak nevyšlo. Obecně je to dobře, když se boháči snaží zlepšit životní úděl chudáků. Znám je příklad bývalého generálního ředitele ČEZu Martina Romana, který dal peníze na projekt jednoho Klausova syna na vytvoření elitní školy právě pro nadané děti, kde by mohly studovat i děti chudých rodičů. Škoda, že nevíme, jak to dopadlo, když Martin Roman musel ze svého místa odejít. On s těmi Klausovými zapletl nějak moc. Janeček je zřejmě z jiného politického tábora. Z Janečkových miliard má zatím užitek jen Janeček.
Není to docela přesné. Trochu z nich měla užitek i Jana Doležalová. Jana je hezká mladá ženská, která při modelingu dokázala vystudovat na lékárnici, pyšní se titulem Mgr. a také lékárnu vlastní (myslí na zadní kolečka) a snad to nebude lékárna jediná. A Jana jako vedlejšák se snaží ulovit nějakého pracháče. Vlastní lékárna je dobrá věc, ale zdatný, bohatý manžel je lepší. Modelka Andrea Verešová, která se výhodně provdala za bohatého právníka Volopicha, jí může posloužit jako příklad. Proto Jana pilně navštěvuje akce se zvýšeným výskytem pracháčů. Modelky jsou na tyto akce zvány jako okrasná výplň a tak Jana nelení. V jejích sítích už uvízl Jaromír Jágr, ale Jarda není vhodný typ. Pořád je v té Americe a navíc, je to věčný puberťák. Kdoví, jaké to s ním bude, až skončí svou hokejovou kariéru. Pár se rozešel. Janeček se zdál to pravé ořechové. Věkově vyhovuje a navíc ten majetek…
I tady se chybička vloudila. Janeček Janu trapně shodil, když se před televizními kamerami přiznal, že má už má léta poměr s Markétou Sýkorovou (38) a rozhodně se ho nemíní vzdát. Ponížená Jana poměr ukončila. Od Janečka to bylo hulvátské, ale co bychom čekali od matematického génia. Tak jako Jana chtěla ulovit pracháče, tak on si chtěl užít s modelkou. Jemu to vyšlo, jí ne. Markéta mu asi vyhovuje víc. Neokázalá, střídmá partnerka, která plní to, co od ní partner očekává, je rozhodně lepší terno než nafrněná modelka. A Janeček si to dokázal spočítat. Budeš muset lovit dál, Jano. Lovu zdar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama