Srpen 2013

Poučení z krizového vývoje ve stranách a společnosti

17. srpna 2013 v 15:23 | Ivo Adler
Občas mám pocit, a v poslední době stále častější, že celý polistopadový vývoj je nějak krizový. Začalo to evidentně tím, že jsme do Listopadu vkládali zcela nerealistická očekávání. Komunisti jdou od válu, hurá. Všichni se budeme mít tak dobře, jako v zemi krále Míroslava, hurá. Budeme svobodní, lidé budou čestní, poctiví a kulturnější. No to jsme si dali. Polistopadové iluze se nelišily od těch poúnorových.
Nepochybně jsme svobodnější. Říci svobodní si netroufám. Nemáme sice diktaturu proletariátu, ale máme diktaturu trhu. Viděl jsem část jednoho dílu miniseriálu o Miloši Formanovi - Co tě nezabije… Říká tam "chtěl jsem točit, a ONI mi to nedovolili." Ani ve vychvalované Americe nemůže umělec točit co, si zamane, pokud si na to nesežene peníze. Každý nemá takové štěstí jako Václav Havel, aby mu jeho mecenáši dali peníze na natočení jeho uměleckého epitafu Odcházení. Mimochodem, pěkná kravina. Vašek se tam sebezbožnil. Pokrokem ale je, že si ty peníze shánět může a pokud je sežene, tak může točit. Volání našich umělců: státe, dej nám prachy (a zaznívá téměř nepřetržitě, pod heslem záchrany národní kultury), ať můžeme svobodně umělecky tvořit, patří do této říše formanovsko-menzelovských fantazií.
Teď dochází na lámání chleba a řada lidí je tím zaskočena. Nejvíce zaskočeni jsou příznivci ODS. ODS se vyprofilovala jako klasická strana byrokratické buržoazie. Byla to ODS, která se řídila zásadou: dejte nám moc v nerozkradeném státě a my ho rozkrademe. A tak se také rychle vytvoří vrstva novodobých bohatců, která bude naší sociální základnou. Povedlo se jim to. Není to nic neobvyklého. V Rusku to bylo stejné. I tam se díky Jelcinovi vytvořila vrstva oligarchů, kteří získali majetek rozkrádáním státního majetku. Putin jim to do určité míry zatrhnul. U nás se za roky vlády ODS začala vytvářet nová buržoazie, jejíž bohatství už není závislé na rozkrádání státního majetku. Za jejího představitele bych mohl s jistou dávkou nejistoty označit Babiše. Spoléhají ne na zlodějnu, ale na své schopnosti. A těm začínají zlodějské praktiky takových různých "kmotrů" vadit. Proto ODS začíná ztrácet půdu po nohama.
Projevuje se to i v její personální situaci. ODS začínají chybět lidi. Což zájemců o koryta by se našlo dost, ale vůdcové chybí. Loví, kde se dá. Nadějí byl pražský exprimátor Svoboda, ale spláchly ho rozpory v Praze. Topka nemá zájem podporovat konkurenční ODS. V Praze je silnější než ODS, tak na co jí přenechávat první místo. Jen kvůli nedostatku lidí může být relevantní politickou figurou Miroslava Němcová. Ve vedení ODS byla proto, že je vhodné mít ve vedení ženu. Snaží se o to všechny strany. A protože pro svou neschopnost nikomu moc nevadila, stala se předsedkyní dolní sněmovny. Je to funkce spíše reprezentativní než mocenská. Ale díky vládní krizi začala hrát významnější roli. Hrála jí, jak nejlépe uměla. Nakonec ODS při hlasování o důvěře Rusnokově vládě podtrhli její vlastní členové. Rusnok sice důvěru nezískal, ale papír se 101 podpisy poslanců podporujících její kandidaturu na předsedkyni vlády se ukázal bezcenným cárem papíru.
Zároveň celá aféra ukázala, že Zeman má pravdu, když označuje naše novináře za žumpu společnosti. To bylo dohadů, že Zeman nechce pověřit sestavením vlády předsedu ČSSD Sobotku a že bude preferovat konkurenčního Haška. Co by se stalo, kdyby ODS vyhrála volby? Koho by Zeman pověřil sestavením vlády? Němcovou nebo Kubu? Počítám, že by vítězství ve volbách ODS pěkně zamotalo hlavu. Řádného předsedu v současné době ODS nemá. Zeman to vyřešil jednoduše. Pragmaticky řekl: pověřím sestavením vlády toho, koho mi určí vítězná strana. Ne vždy musí být předseda strany předsedou vlády, i když to tak zpravidla bývá. A bylo po kecech o prezidentském systému u nás. Vzestup moci Zemana je právě odrazem bídy našich politických stran. Politika se jako obor lidské činnosti po Listopadu zprofanovala a lidi se do ní nehrnou. Potýkají se s tím všechny strany. Ale snad se blýská na lepší časy. Chyběla nám generace politiků, kteří by začínali v politice od píky, od starostů měst a obcí. Revolucionářům z balkonu už snad odzvonilo.

Důvěra Rusnokově vládě

6. srpna 2013 v 14:04 | Ivo Adler
Zítra bude parlament rozhodovat o důvěře vládě Jiřího Rusnoka. Situace je to netypická, vládu nesestavily politické strany, které mají v parlamentu většinu, ale sestavením vlády byl pověřen prezidentem Zemanem kamarád a bývalý ministr jeho bývalé vlády Jiří Rusnok po pádu koaličního kabinetu Petra Nečase. Strany koalice (ODS, TOP 09 a LIDEM) jsou proti této vládě. Pochopitelně, tato vláda jim vyráží moc z rukou a s mocí se člověk těžko loučí. Ohánějí se seznamem 101 poslanců, kteří je prý podporují.
Mít politickou moc se v Česku vyplatí. Po Listopadu se politická moc stala nástrojem pro získání bohatství. Tento proces se v marxismu nazývá byrokratická buržoazie = jsou to představitelé státu a osoby na ně napojené, které využívají politické moci ke svému obohacení především cestou rozkrádání veřejného majetku. Tento proces se v Česku široce uplatnil a dá se říci, že dosud neskončil. A opět musím vzpomenout Marxe, který napsal, že budova státního aparátu je nejcennější kořistí v politickém zápase o moc. Proto také máme polo/státní podniky, které se dají krásně využívat pro poskytování nejrůznějších trafik vysloužilým politikům. Polo/státní podniky jsou součástí tohoto státního aparátu. Nakonec státní a polostátní banky sloužily jako největší nástroj rozkrádání veřejného majetku. Přijít o tento zdroj, to opravdu mrzí.
Tím, že prezident Zeman pověřil sestavením vlády kamaráda Rusnoka, udělal pravicovým stranám čáru přes rozpočet. Mysleli si - Nečas odstoupil, tak co, přepřáhneme a jedeme dál. Zemanův krok je plně v souladu s Ústavou a nějaké žvanění o obdobě komunistického puče je nesmysl. Ostatně, on ten "komunistický puč" byl také v souladu s Ústavou. Nedělám si o Zemanovi žádné iluze, ale má moje sympatie, jak odstavil od koryta tyhle pravicové vyžírky. A nejsou ty sympatie jen moje, 68 % obyvatel je pro to, aby Rusnokova vláda dostala důvěru. Klíčová je ale otázka, zda Rusnok dostane důvěru v parlamentu. Právě to, že i vláda, která nevzešla z dohody parlamentních stran, musí požádat parlament o vyslovení důvěry, vyvrací fámy o prezidentském režimu.
Pokud nenastane nějaký zcela neočekávaný politický zvrat, předpokládám, že vláda důvěru nedostane. Rozhodovat budou hlasy nezařazených poslanců. A nezařazení poslanci mají takřka jisté, že při volbách do nového parlamentu skončí. Nebudou si tedy vypouštět rybník a hlasovat pro Rusnokovu vládu, když by to znamenalo nové parlamentní volby. Rusnokova vláda jako cesta k novým parlamentním volbám, na tom se shodují ČSSD, KSČM, VV a nejnověji i TOP 09. Schwarzenberg v neděli v Otázkách Václava Moravce prohlásil, že pokud by Rusnokova vláda získala důvěru, pak i TOP 09 bude souhlasit s rozpuštěním parlamentu a vypsáním nových voleb. Proto nezařazení budou proti.
Rusnokova vláda tedy (nejspíš) neprojde. Zemanovi tedy zbývá poslední pokus k sestavení vlády. Byl by podle mého názoru vůl, kdyby ho svěřil Němcové. Třetí pokus má právě předseda poslanecké sněmovny, tedy Němcová. Bude dosti kuriózní, když předsedkyně PS Miroslava Němcová pověří sestavením vlády … Miroslavu Němcovou. To nebude pravicové koalici příjemné. Čekám, že právě k tomu Zeman pravici dotlačí. Proto druhý pokus bude jen taková mezihra. Je celkem lhostejné, kdo ten druhý pokus dostane - znovu Rusnok, Sobotka nebo někdo jiný? Skoro jsem ochoten si vsadit, že tak to dopadne. V pravicovém táboře to vyvolá jen zmatek a další rvačku o koryta a to vše ve velice citlivém období před volbami. Jen houšť a větší kapky.

Rodiče Natálky z Vítkova

5. srpna 2013 v 10:13 | Josef Staněk
Siváková v baru! Kudrik v herně!! Dluh vyřešen!!!
Před měsícem -- dlužili, kam se podívali! Za měsíc -- čistí jak lilie!
"Dobří lidi" se zase našli! Hurá! Že se nechytáte? Kdo že je onen Kudrik? Je to táta Natálky z Vítkova.
A Siváková? Je její máma. Mediální hvězdy tragického příběhu a tragického nadvakrát!
V prvním případě doživotním poškozením dítěte. V druhém případě neuvěřitelně tvrdým potrestáním čtyř mladých troubů...
Případ jako takový vám blíže představovat nemusím. Všichni zúčastnění se stali "mediálními hvězdami!! Tak jak nás krmila média kauzou, jak s námi manévrovala, a jak se příběhu věnovala jednostranně -- to nepamatuji. I dnes jezdí štáby za "maminkou" a točí srdcebolné scény ze života oné Natálky.
Bohužel -- věnuji se jen tomu jednomu -- životu malého postiženého děvčátka. Zvláštní je, že už nikdo z těch nagelovaných chlapců z Novy, nepřijede večer, aby se podíval, kde asi tak "matka" a "otec" tráví svůj čas?!
Jak vítanými hosty se stali v knajpách Vítkova respektive Budišova nad Budišovkou!
A kde utrácejí dávky, dary a odpustky určené pro Natálku a její sestry... Utrácejí tak, že se dostali na mizinu!
Nestačilo jim -- že jim z darů koupili dům! A renovovali!! Nestačilo jim, že nikdy nikde nemusejí dělat a přitom si žijí lépe -- než většina obyvatel onoho Bohem zapomenutéhokraje!
Mám to tam rád. Poodří a tam v lesích Nízkého Jeseníku.
Jen život je tam těžký! Fabriky zkrachovaly Družstva poskytující obživu a práci taktéž. Nezaměstnanost obrovská! Většina tamních obyvatel je na tom blbě.
Ne Kudrik! Ne Siváková!! Oni dostanou!!! A prochlastají a prohrají! To je skutečnost -- lidé žijící v tom kraji, by vám mohli vyprávět... I místostarosta Vítkova o svérázném životě této rodiny napsal -- jen se to nikde neobjevilo. Pardon -- místní noviny jeho názor otiskly. Pak už -- nikdo!!
A do toho zpráva -- Na rodinu Natálky vyhlášená exekuce! Ó hrůzo! V té chvíli vyrazily štáby a točily a psaly a jak jinak než tendenčně! Ano, tendenčně o oné situaci informovaly!
Vytvořily dojem -- že rodina oběti tak hrůzného činu, přijde o střechu nad hlavou! Nikdo se neptal -- proč? Kdo to způsobil a zdali za tento stav, nemohou rodiče oné oběti! Nikdo!
Ale -- děly se věci! Okamžitě za ně dluhy splatili!
Kdo? Nevím -- asi my -- všichni! Tak jako je v kraji zvykem!! Matky samoživitelky. Propuštění padesátníci a všichni, kteří se dostali do dluhové pasti -- těm nepomůže nikdo!
Kudrikovi ano!
Rasismus! Pouhopouhý rasismus! Naruby!
Zde odbočím. Povím vám příhodu. S tímto příběhem, má více společného, než si myslíte. Již léta bydlím v domě panelovém. Je to škaredý obrovský barák -- ona pověstná "králikárna". Měli jsme onehdy schůzi "baráčníků". Museli jsme se sejít. Jsme členy Sdružení vlastníků a dozvěděli jsme se, že jeden z nás neplatí a tak nám vzniká dluh. Všem! Seděli jsme a řešili -- co s tím?
Předseda řekl, že to musíme zaplatit! Takový je prý zákon... A dluh na jednotlivou partaj činí cca - 4 500kč! Mezi námi seděla stará paní. Jedna z obyvatelek domu. Paní je velmi stará. Známe ji -- má malého pejska, se kterým chodí ven. Ve svém neforemném kabátě a rošmachťaných botách bloumá v okolí. Její pejsek je takový Ferda a tak jí zdravíme a svým způsobem máme i rádi. A tato stařenka se rozvzlykala -- jak to, že dluží? Nikomu nikdy nic nedlužila! Za koho má platit? Když už nemá ani na jídlo? Takto se nás ptala!
Klopili jsme oči. Kdosi ještě "vtipně" dodal, že dluží, i když o tom neví. -- že jí ještě pošle Kalousek - složenku a bude ještě nešťastnější...
Divná spravedlnost! Kdo zaplatí za tu paní? Kdo zaplatí za ty, kteří opravdu nemají, a ani vědomě dluhy nedělali? Mnozí
se propadají do dluhů a beznaděje a nikdo! Nikdo se nenajde! Kdo by za ně zaplatil!
A za Kudrika? Za Sivákovou platí! Platíme!
Myslíte, že ze mě mluví -- rasista??!! Ne a ne! S námi se zde hraje divná hra! Tak zvaní "ochránci lidských práv", se nám snaží vnutit představu, že minorita je obětí -- a ne my!!
V dnešním Hyde parku, vystoupil starosta Dubí. Mimo jiné z něj vypadlo -- že jedna! Slovy jedna -- rodina - na dávkách brala 92 000 korun! A nikdo z nich nedělá! A i oni možná -- dluží... Protože se vždy najde dávka, kterou ji na dluh pošleme!
Nedlužíme někomu něco my?? Třeba, otázku -- kde je pravda? Jak to, že se mnoho lidí z oné minority, vydalo za "lepším životem", bez rasistů a xenofobie", do Británie a Kanady a když vyčerpali jejich dávky, vrátili se domů, kde jsme jim zatím "spořili"... někdy statisíce!
Proč pro lidi, kteří celý život pracují a dostali výpověď, máme jen směšnou částku na živoření?!! Co si mají myslet lidi, kteří dostali výpověď v padesáti a jsou všude všem jen pro smích?! Propadli se rychle na dno a nyní můžou za pár šupů - hrabat v oranžové vestě listí...
Co mladí? Nechali jsme je vystudovat "dobré školy" a teď -- nic!! Práci pro ně nemáme! A dluhy -- ty nikdo nikomu z těch, o kterých jsem psal -- nezaplatí... A co na to media?? Hm... žumpa -- která miluje "emoce"...
No a na závěr. Sice to s výše uvedeným nebude mít přímou souvislost, ale já si myslím, že to do mého rozjímání o rasismu naruby patří. Pamatujete na aféru s táborem v Letech??
Na místě bývalého koncentračního tábora stál vepřín.
A jakási pomazaná hlava (tuším, že tehdy Ruml, Kocáb a podobní exoti), vymysleli, že musíme ten vepřín vykoupit a postavit na jeho místě památník!
Měl stát až dvě miliardy korun! Ten nápad!Ten památník!! Nic, proti obětem fašismu.
Jenže. Historie není vždy taková, jak je nám vyprávěno. Zrovna teď jsem dočetl knihu o Romech v Osvětimi. A přepíši vám epizodu z knihy Miklose Nyiszliho -- lékaře, kterého si vybral samotný Mengele za asistenta. Neveselé čtení. A onen Nyiszli v té knize vzpomíná na tak zvaný romský tábor, v onom táboře smrti a teď odcituji doslova:
/V sousedním táboře vidím dovádět snědé, nahaté děti. Okolo sedí a klábosí pestře oblečené ženy tmavé pleti a do půl těla vysvlečení muži. Všichni pohromadě. Rasový výzkum Třetí říše zařadil tento lid mezi nižší rasy. S ohledem na jejich katolické vyznání se jim dostalo výsady, že mohou být spolu. Nepracují! Pouze s neobyčejnou krutostí vykonávají dozor nad Židy.../
Tolik úryvek! Co na to oni -- vykládači historie?? A stavitelé památníků?? Vím, není to košer, házet je do jednoho pytle. Ale to co jsem napsal, je reakcí na skutečnost, že právě tak vzniká: rasová nenávist! Živená medii. Zaplacenými politiky. A nekritičností názorů! Já se střehnu, abych vynášel jakékoliv soudy -- jen mě štve, že jsme obětí manipulace. A že se s námi pracuje jako s nemyslícím stádem...
Tož tak.
A to je dnes vše!!
Čtěte -- dlouho mě psát nenechají...

Zeman kontra Kalousek

3. srpna 2013 v 10:17 | Štěpán Kotrba
Analytik Kotrba drsnými slovy popsal, co čeká pravici a co získá Zeman jinýma očima.
Podle Štěpána Kotrby, publicisty a dlouholetého pozorovatele dráhy Miloše Zemana, prezident jmenováním vlády Jiřího Rusnoka rozehrál mistrovskou partii, za kterou bude odměněn. Velký problém naopak podle něj čeká pravici: Rozsáhlé vyšetřování, jehož výstupem byla zatím "aféra Nagyová", ji může celou odplavit. I to říká Kotrba v rozhovoru pro Parlamentnílisty.cz.
Miloš Zeman jmenoval Jiřího Rusnoka premiérem, třebaže nelze čekat, že jeho vláda získá důvěru. Jaké benefity může Rusnokova vláda přinést této zemi?
Odpovím nejdřív protiotázkou - a musí mít všechno benefit???
No dobrá... Tak první: Ištvan a spol. budou pokračovat v decimování korupčních politiků. Že se to dotkne i TOP 09, je nabíledni. Policie už té hrabivé elity má také dost. Každý z nich má rodinu a známé. Vidí, kam to dotáhli v téhle mizérii... Motivace k zavření zlodějů je dnes maximální. Policie přestala být loajální k vládnoucí třídě, začala uvažovat "třídně" - dle výše svých platů, které policistům už nestačí na slušný život..
Druhý benefit:: Zeman vygraduje diskuzi o smysluplnosti přerozdělování a začne obhajovat keynesiánství v rámci přípravy rozpočtu. V tom má dnes pomocníky i v MMF a EBRD. Obě instituce pochopily, že hladová kráva nedojí a nejspíš chcípne. Diskuze o rozpočtu umožní diskuzi o výši daní, sociální odpovědnosti podnikatelů, Tobinově dani a zdanění luxusu. Dodnes nechápu, proč "podnikatel" může i svoje Maserati odečítat z daní. To v sousedním Německu prostě není možné...
Třetí benefit:: Zeman - jako první prezident - je zvolený lidmi. Ví to. A vědí to i lidé. To je nebezpečí pro všechny politické partaje... Zemanův mandát je tudíž odvozen od jejich spokojenosti. Ne od spokojenosti ekonomických elit či novinářských děvek.
Může strach z "horkého" vyšetřování aféry Nagyová v průběhu volební kampaně k předčasným volbám vést TOP 09 k tomu, že nebude chtít předčasné volby?
Tuhle šanci TOP 09 propásla. Měla si udržet 'dynamiku'- řečeno slovy Miroslavy Němcové.
Kdyby byl Kalousek opravdu velký hráč, ponechal by si dynamiku vývoje a při prvním prozrazení skandálního chování vojenské rozvědky, úkolované milenkou premiéra, by zavelel k pádu vlády - ve jménu morálky a bezpečnosti státu. Celá kampaň by se netočila okolo ekonomiky a rozpočtu, ale byla by to Watergate. Zisk si mohl počítat v rozsahu dvacet procent. Protože koho by volili voliči zdecimované ODS? Jedinou pravicovou stranu na politické scéně... Až budou volby, bude mít proti sobě Kubu a na Nečase a Nagyovou se do té doby zapomene. Stačí další zatčení...
Ale Kalousek se projevil v tu chvíli jako lobbista partajního byznysu, ne jako politik. Dnes už může pouze dobíhat rychlík sprintem a očekávat, že naskočí alespoň do posledního vagonu.
Jsou lidé a činy, které hájit nemá smysl.
TOP 09 rozjela argumentaci, že Zeman posunuje Česko k "putinovskému systému"
A co je na tom špatného? Označení zahraničních agentů za zahraniční agenty? Nebo snad zavření lidí, kteří díky ožralému Jelcinovi exportovali zisky Ruska z ropy a surovin do londýnských bank a financovali za ně fotbalové kluby a miliardářské jachty?
Pokud "putinismus" bude znamenat likvidaci postupně se vzmáhající moci miliardářů, kteří nepochopili, že moc musí být provázena odpovědností - a to i tou sociální, tak je to v pořádku. Pokud "putinismus" bude znamenat návrat k "práci, která pokrok plodí", namísto daňových machinací, pak je to v pořádku. Aby člověk dosáhl toho, co je možné, musí usilovat o to, co je nemožné.
Pokud "putinismus" bude znamenat, že fňuky teplého Putny budou každému putna, já budu rád. Profesor, který se chová jako hlupák, profesorem být nikdy neměl a je selháním univerzity, že doktrinální politický aktivismus upřednostnila před akademickou důstojností a komplexním kritickým myšlením.
Ohrožením demokracie či dokonce hrozbou fašismu argumentují i liberální a pravicoví komentátoři. Jsou to opodstatněné obavy? Co to vypovídá o autorech daných výroků?
Účelové argumentace už si lidé umějí přebrat. Nechápu, jak je možné, že pravice ztratila jakoukoliv sebereflexi. I "knížepán" občas zašel do hospody v "podhradí" poklábosit, aby předešel konfrontaci s "poddanými". Já prostě místní pravici nechápu. Zemi přivede na pokraj občanské války naprosto diletantskou politikou, a ještě držkuje. Kupodivu se se mnou shodují i někteří pravicoví politici, kteří se dnes cítí stejně, jako komunisti v osmdesátém devátém. Zrazeni svými elitami, bez té konejšivé náruče všespásné neoliberální ideologie. Nejhorší je být svědkem splněných snů.
Jak velké ztráty ve skutečnosti utrpěl Miroslav Kalousek, který prozatím nejvíce brojí proti jmenování Jiřího Rusnoka premiérem? Jak moc může vyrůst podpora TOP 09 jakožto síly, která drží prapor boje proti Zemanovi?
Kalousek přišel o moc, která korumpovala veškeré jeho okolí. Celou koalici. Nicméně to jsou dvě otázky... Odpověď na tu první je jasná a je si jí vědom i sám Kalousek. Řekl to ve sněmovně: Prozatím má ještě imunitu, ministr Kuba ne.
Odpověď na druhou otázku vyplývá z té první. Jestli bude svítit slunce nebo budou politické povodně, které odplaví celou pravici, ukáže Ištvan a příští týdny...
Čili: Klíčové bude chování ministrů vnitra a spravedlnosti v "Zemanově" vládě premiéra Rusnoka.
Prapor boje proti Zemanovi dnes v ruce nedrží nikdo. Šachista Zeman rozehrál velkou rošádu na politické scéně. Odměnou mu budou zvolení schopní poslanci SPOZ a několik senátorů. Klidně v opozici k ČSSD a KSČM. Tím se on stane nepřímo regulátorem politického vývoje. Zeman se může stát i "levicovou pravicí". Všimněte si reakce podnikatelů, jako je Babiš. Lidí, kteří fakt mají moc i odpovědnost. Protestují proti Zemanovi? Ne. Jsou rádi, protože pravicoví diletanti minulých vlád ohrozili i jejich investice a jejich byznys. A to se v kapitalismu neodpouští... To se trestá. Vězení je ten nejmenší trest. Nejhorší je ztráta moci, vlivu.
Štěpán Kotrba je mediální a politický analytik. Byl členem Rady ČRo. Specializuje se na mediální veřejnou službu a digitalizaci médií, technologie, geopolitiku, armádu a tajné služby. Své názory už dvanáct let vyjadřuje převážně v internetovém deníku Britské listy. Sám o sobě tvrdí, že "podle zlých jazyků je typická mediální mrdka, podle jiných nebezpečně agresivní intelektuál. Vůči blbcům netrpělivý a vulgární".
Pozn. Ivo Adler
Kalousek je matador naší politické scény. Už jsem o tom psal v předchozím článku. Jen těžko by se našel politik, který se mu na naší politické scéně vyrovná. Ale tady Kalousek narazil. Proto má takový vztek a proto bojuje proti Zemanovi pod praporem boje za parlamentarismus. Jaký je tento parlament, kde jsou ve vládní koalici poslanci strany, která nebyla volena ve volbách, o tom taktně mlčí. ODS a TOP 09 se neustále derou k moci - máme 101 poslanců. Potřebují překazit vyšetřování jejich skandálů. Pokud se jim to podaří, o to více ztratí v příštích volbách.