Duben 2013

Komu patří tisk

29. dubna 2013 v 17:49
Tohle čtení je pro toho, kdo má ještě použitelný mozek ....
Bohužel, pro někoho je lepší nepřemýšlet, jen papouškovat, co vysílají a píší média !!!
VELCÍ MÁGOVÉ všech sdělovacích prostředků mysleli, že mají Česko zcela ZPACIFIKOVANÉ ( bulvárem - reklamou v TV a rozhlase tak, že jim Češi jakékoliv svinstvo musí prostě sežrat a ještě zatleskat .... ) .

Mysleli si, že když dají organizovaně POKYN, že Češi musí zvolit třeba i knížete pekelného!!
Jejich zklamání přerostlo v nepředstavitelnou zlost a mstivost, že jejich tak dlouho masírované ovečky prostě neposlechly!!
Jenže kdo vlastní tyhle média a jaký je jejich zájem.


JEDINÉ VĚCI KTERÉ UMÍ ČESKÝ
KAPITALISMUS :

králem země je podvod,
královnou lež,
vzorem lidu je mazaný politik - zloděj,
zábava lidu zločin, krize, mafie.

Jídlo, které bylo za socialismu normou, je dnes luxusem.

24. dubna 2013 v 15:14 | JUDr. Jaroslav Janeček
Předmluva:
Ano Kalousku, máš pravdu, žereme opravdu jak prasata a je nám jedno, co to je, hlavně když máme plné koryta. Měl jsem k dispozici technologii výroby párků a různých dalších plněných masových výrobků, kterou prozradil jeden "podnikatel" a upozornil, že takto v honbě za ziskem a v boji s neviditelnou rukou trhu "podniká" drtivá většina majitelů společností s rozumem omezeným, co se týká kontrol, tomu se vysmál, protože půlka národa by musela být kontrolory, ale raději jsem ji nezveřejnil, protože jsem nechtěl mít na svědomí přechod drtivé většiny čtenářů na vegetariánskou stravu, i když ani tam není všechno košer. Ti idioti, kteří neustále oblbují nedostatkem mandarinek a banánů za socialismu ať jdou do prdele a ještě dále, nevím, proč se bojí přiznat, že před tímto slavným kapitalismem si komunisté kvalitu potravin hlídali jako oko v hlavě, jelikož jsem pamětník, tak dokážu srovnat kvalitu šunky tehdy a nyní, tehdy opravdu šunka chutnala jako šunka, dnes mám silný pocit, že žeru šunkovou vodu. Je to jako se slovy naší hymny " český ráj to napohled" ale opravdu jen na pohled, jinak je to neskutečný otrokářsko-feudální bordel a stejně tak je to i s potravinami, krásně načančané, až zrak přechází (lituji slepce o co přicházejí), ale když to rozbalíte, tak jsou to jen náhražkové sračky. Pokud ty sračky nejsou zdraví ohrožující, dejme tomu, nikdy člověk neví, co žere, ale když už jsou do žrádla míchány jedy, posypová sůl, salmonela, do chlastu metanol, a spousta dalších, zdraví ohrožujících svinstev a lidi umírají, tak potom už je konec srandy a jedná se o sprosté vraždy. To, co zveřejní televizní kanály a stoky, je jen špička ledovce, aby se ukázalo, že kontroloři nespí, snad v žádném odvětví nezuří tak mafiánský boj, jak ve žrádle, protože lidi budou žrát a chlastat pořád. Tolik můj komentář, další je převzato.
Nechci Vám brát iluze, ale . . .
Pokud se však podívám na kvalitu potravin, někdy si říkám, že bych chtěl dát ochutnat svým dětem to, co se tu před těmi dvaceti léty jedlo.
Nabídka potravin, které jsou teď v obchodech, je skutečně rozmanitá. Na straně druhé se za touto "rozmanitostí" skrývají jen různé barevné obaly a krabičky, které obsahují prakticky totéž. Mnoho potravin, které bychom si dovedli sami vyrobit, se vozí přes půl Evropy a zátěž exhalacemi a znečisťováním životního prostředí je větší, než jejich samotná užitná hodnota a vliv na zdraví.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Do roku 1994 platily v Československu ještě z dob minulého režimu zákonné normy, které nedovolovaly, aby klobásy obsahovaly mouku, aby jogurty obsahovaly škrob atd. atd. Tyto normy byly zrušeny a v Česku začala doslova džungle .
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Potraviny jsou dnes samá n á h r a ž k a .
Kravský tuk je nahrazován tukem rostlinným (sójovým).
Mléko, které je nápadně podobné emulzi na chlazení obráběcích nožů, se nesrazí, nejde z něj udělat domácí jogurt. Ale stojí 18,90 Kč. No - nekupte to !!!
Jogurty nejsou jogurty, je to jogurtová hatlapatla, do které je narván škrob nebo želatina, aby toho bylo víc. Jsou v tom usmrceny mikroorganismy. Ale stojí to 9,90 Kč. No - nekupte to!!!
Sýry nejsou sýry, ale náhražky, v nichž je mléčná bílkovina nahrazena bílkovinou rostlinnou (sója) anebo škroby.
Zmrzliny či šlehačka, ty se též nepotkaly s mlékem, dělá se to všechno z umělých náhražek. I v dražších zmrzlinách, které jsou deklarovány, jako mléčné či dokonce smetanové, je pouze odstředěné mléko a zmrzlina je "zkvalitněna" tukem rostlinným.
Kvalita některých másel není nic oslnivého, jsou nastavována vodou !!!
Většina čokolád, prodávaných v našich obchodech, nejsou čokolády, ale čokoládové imitace plné levných náhražek. Mezi tyto náhražky patří karabový prášek, který se vyrábí ze svatojánského chleba, jímž se ve Středozemí krmí ovce a velbloudi.
České párky jsou dnes z většiny plněny sójou, moukou nebo drůbežím separátem - co je to drůbeží separát? Z kuřete se vyjmou prsa a stehna, která se prodají zvlášť. Zbytek - tedy kůže, kostra, hlavy i se zobáky, krky, pařáty a vnitřnosti se rozmixují, přecedí, obarví na červeno a přidávají se do párků a klobás, v případě párků do 40 Kč za 1kg tvoří se sójou, chemikáliemi, céčky atd. jejich hlavní složku. Kdo kupujete dražší párky a nemáte-li je přímo z nějaké malé porážky, nejásejte. Tyto molitanové masokostní moučky se dnes přidávají i do dražších párků. Jak jsme však byli ubezpečeni Informačním centrem bezpečnosti potravin, z tvrdého strojního oddělování při výrobě separátu ( SOM - strojově oddělené maso ) se získá velmi jemná masová pasta složená z částic menších než 1 mm, takže nehrozí žádná újma na zdraví - akorát, že to žereme !!!
Pro zajímavost - separáty se vyráběly i dříve, sušily se a používaly se jako krmivo pro dobytek . Toto se vyrábí i dnes. Aby tento světle bledý šurvajs získal pěknou červenou barvu, narve se tam chemie. Pro potlačení pachů ze separátu samozřejmě existují různé chemické sajrajty.
Náhražkové prefabrikáty dnes pronikají i do takových výrobků, které vypadají navenek jako salámy či šunka.
Různé bůčky a slanina jsou dnes vyráběny zejména z přerostlých polských prasat, která mají jinou strukturu masa, než prasata česká, která jsou více masitá a jejich
bůčky obsahují více masa. Na polských bůčcích, které se k nám jako přebytky dováží je samé sádlo, ale nekupte to. Je to bílý a bílé maso je přece dietní !
Hovězí maso, které obchodníci kupují od jatek jako maso z krav za pár korun, je prodáváno jako kvalitní maso z mladých býčků.
Ani milovníci ryb nemusí být ušetřeni podvodu. Máte rádi kraba? Může se vám stát, že to maso deklarované jako krabí, je z tresek.
Do chleba se dnes přidávají pomleté zbytky starého chleba a pečiva, které se předtím neprodalo. Stroje tyto zbytky - které se dříve dávaly prasatům nebo se prodávaly za nižší cenu jako krmný chleba pro domácí užitkové zvířectvo - semelou a směs je dále upravována. Přidají se speciální směsi s enzymy, pak se míchá těsto atd. atd. a na druhém konci vyjede upečený chleba. Nevadí, že obsahuje sezam nebo mák a nebo lněné semínko - krásné ohnisko civi- lizačních chorob a alergií. Neustále se snižuje podíl žitné mouky z dřívějších 45% - na 20%.
U rohlíků se neustále snižuje hmotnost, ale i obsah tuku, (který zajišťoval křupavost), až na polovinu. Z rohlíků se stává gumová hmota, která druhý den ztvrdne a chleba je bez chuti.
Kečupy a hořčice - nejsou hořčice, je to voda s moukou nebo se škrobem, ve které je s bídou 10% skutečného kečupu nebo skutečné hořčice. Dnes už se na některých "kečupech" vyskytuje na druhé straně malý název "kečupová " či "rajčatová omáčka." Tyto blivajzy se v regálech tváří jako kečupy, ale viděly rajčata leda tak z rychlíku.
Maso, zejména dovezené, je "nastavováno" vodou, která je do něho injekčně vpravována. Do některých masných výrobků je pro změnu zase injekčně vpravována levná sójová bílkovina. Konzervy obsahují blíže nespecifikovanou hmotu, která nemá s kousky dobrého masa, které jsme nacházeli v socialistických konzervách, nic společného.
Landšmít, který se dřív vyráběl z masa a dal se nakrájený opéct nad ohněm, je dnes nedefinovatelný prejt z kůží a šlach slepený obarveným škrobem, který se vám buď po napíchnutí na klacek rozpadne nebo nad ohněm rozteče.
Lečo s klobásou již dávno není ta dobrá zelenina s klobásou, ale to lečo vypadá, jako by už jednou prošlo žaludkem a ta "klobása" je sójová.
Hovězí a vepřové maso ve vlastní šťávě nezřídka obsahuje i polovinu rozmixovaných kuřecích kostí a kůží, které se dříve mlely v kafilérkách na masokostní moučky pro zvířata. Ty "kvalitnější" konzervy obsahují kůže, takže když tato pochoutka na talíři zchladne, lze ji úspěšně použít jako lepidlo.
Paštiky a pomazánky jsou nastavovány škrobem, moukou a drůbežími separáty.
P r o š l é maso ze supermarketů je očišťováno octovou vodou, nakládáno do marinád a podáváno jako specialita k letnímu grilování.
Různé saláty jsou zakonzervovány tak, aby vydržely, ale skutečnou majonézu viděly leda tak z rychlíku.
Dorty a dezerty jsou vyráběny z náhražek, stejně jako různé oplatky a tyčinky.
Sirupy nejsou vyráběny z ovoce, ale jedná se o vodu z cukrem, ve které je ovocná příchuť.
Z českého piva se povětšinou staly "europatoky" univerzální chuti vyrobené v systému CKT/HGB, který "přeskakuje" klasické zrání a dokvašování v ležáckém sudu. Univerzální jsou následky požití těchto chemikálií - rektální zvracení čili sračka. Skalní pivaři dnes přecházejí na 11° pivo, které má aspoň trochu úroveň dřívější desítky.
Některá šumivá vína se nedělají tradičním zráním, ale vyrábí se jako sifón. Víno, které má úroveň vín krabicových, se nasytí CO 2 a prodává se v regále jako "šampáňo." Vzadu na vinětě se lidé s dobrým zrakem mohou dočíst, že se jedná o perlivé víno." A dalo by se pokračovat.
Pokud si někdo myslí, že když si koupí dražší výrobek, či dokonce výrobek značkový, že je zaručena vyšší kvalita, je na omylu. I značkové výrobky, prodávané v rámci celé Evropy, jsou v Česku vyráběné z náhražkových surovin.
Zmrzlina MAGNUM, která stojí stejně v Česku i Španělsku, se v EU vyrábí z mléka, v Česku z levnějších rostlinných tuků. Takových a různých dalších šmejdů žereme stále více a více, ale nezoufejme, bude hůř - podíl výrobků se stále vyšším obsahem náhražek bude růst.
Takové chuťovky, jako např. "dietní" drůbeží hamburgry, které se skládají z poloviny z drůbežího separátu a z druhé poloviny z vepřových kůží, jsou jen začátkem dalších inovací. Složení výrobků, které se uvádí na jejich obalech, bude psáno stále menšími a menšími písmeny, aby si ho už nemohli přečíst ani ti, co mají zrak v pořádku.
Čekají nás doby, kdy budeme doslova "žrát" takové potraviny, jaké známe z francouzského filmu Křidýlko nebo stehýnko, přičemž autoři se budou inspirovat českým filmem "Návštěvníci", kteří jedli amarouny.
Zatím jíme potraviny, které vypadají jako tradiční, ovšem jejich náplň je "božská" - jen Bůh ví, co v tom je !!!
Samozřejmě, že se dají koupit i dobré potraviny. Párky, které obsahují maso, jogurty bez želatin a škrobů, křupavé rohlíky, co vydrží do příštího dne, kečupy z rajčat apod. Je to však luxus !!!
Ano, to co bylo za socialismu standardem a normou - je dnes luxusem.
Stát bohužel dělá v dnešní době na lidech určitou formu podvodu, týkající se jejich spotřebního koše, potažmo životní úrovně. U potravin se sice vychází z jejich hmotnosti, nikoliv však kvality.
V Německu si takový bordel výrobci dělat nedovolí. I levné výrobky tam mají svoji úroveň, např.nejlevnější špekáček za 1,45 euro obsahuje 70% masa, v Česku za stejnou cenu koupíte "špekáček," který obsahuje pouze 27% masa.
Česko se v posledních letech stalo popelnicí či odpadkovým košem Evropy.
JUDr. Jaroslav Janeček
advokát, rozhodce při Hospodářské a Agrární komoře ČR
správce konkurzní podstaty u Obchodního oddělení Městského soudu v Praze
člen Syndikátu novinářů

A zase ty podprdy

14. dubna 2013 v 11:23 | Ivo Adler
Tak jsem si zrovna dneska přečet´ (reklama na televizi Fanda), že francouzští vědci po patnáctiletém výzkumu přišli na to, že podprda škodí zdraví! No to je pro mně objev. To vím už dávno! A taky jsem to už napsal na svém blogu, nevím v jakém článku. Mám tedy důkaz. Když vidím nějakou paní či slečnu s vyšponovanejma kozama, tak si říkám, tohle není normální! A všechno, co není normální, je škodlivé. Samozřejmě, prádlová lobby tohle nemůže připustit. Proto do svých potenciálních zákaznic hustí: bez podprdy ani ránu!
Samozřejmě vzniká otázka, co dál? Opustit teorii o povinném nošení podprsenky znamená přestat se za svý kozy stydět. Co vlastně jsou ženská prsa? Mix vazivové a tukové tkáně. Má je každá žená, variabilita ve velikosti a tvaru je veliká. A každá by je chtěla mít výstavní. Když je má výstavní, ukáže je aspoň? Když ne, tak na co jí jsou? Svému účelu - výživě lidského mláděte, poslouží v každém případě. Děláme s nima moc velký štráchy.
Když má ženská vyšponovaný kozy v podprdě, připomíná mi to rohy bejka. A taky jo. Ženy jakoby nás chtěly na to rohy nabrat. Zachraň se, kdo můžeš. Je to projev ženské agrasivity. A ta žádnou ženu nešlechtí. Ale snad se blýská na časy. Už se i stává, že ženy podprdu nenosí. Jedna vlaštovka sice jaro nedělá, ale snad přiletí další. Ženám to jen prospěje.

Akce

10. dubna 2013 v 15:56 | Ivo Adler
Akce stíhá akci. Mám pochopitelně na mysli akce prodejní, o kterých nás informují letáky. Když nám mladí svěří odpovědný úkol postarat se jim o psa, protože mají jiné, naléhavější povinnosti, chodívám ho venčit do naší čtvrti rodinných domků a koukám přitom na schránky na poštu. Na některých je nálepka Nevkládat letáky. Zdá se mi to jako nemístná snobárna: heč, nás letáky o akčních slevách nezajímají, my si můžeme dovolit nakupovat draho. Pro mne jsou letáky o akčních slevách oblíbeným čtením. Pečlivě je prostuduji a nakupuji podle nich. Byl bych vůl, kdybych nakupoval dráž, když nemusím. Tvrzení našich televizních stanic, že lidé začínají upřednostňovat kvalitu před cenou, mně může akorát nasrat. Lžou jako když tiskne. Ona je krize a lidi upřenostňujou kvalitu před cenou - zbožné přání televizních žvanilů či spíše vytírání zraku prosťáčků. Sdělovací prostředky zkrátka musí to budování rozvinutého kapitalismu lidem patřičně opentlit.
Zrovna včera nějaký šot o farmářských trzích. Prý se na nich lidi jenom hrnou! Blbost! Taky je u nás jeden farmářský trh. je v provozu od pondělí do pátku. Občas tam zajdu pro chleba. Oblíbil jsem si totiž jeden druh chleba, vyráběný přirozeným ručním procesem. Ale pozor! V Globusu tento chleba stojí 10 Kč, je to malý chleba, kdežto na trhu 12 Kč. A přitom je to stánek výrobce! Když se mi nechce jet až do Globusu, tak ho tam koupím, ale jsem nasranej. Říkám si (na adresu výrobce): hajzle, co ho máš prodávat o dvě koruny dráž, když nemáš zdaleka takovou režii jako ten Globus. Tahá mi z kapsy peníze a to mě nasere. Tenhle stav není ničím ojedinělým. Časté zejména u ovoce a zeleniny. Prodejci na farmářských trzích nakoupí v supermarketu za levno a totéž zboží prodávají jako svůj výpěstek na farmářském trhu draho. A blbci platí. Nikde jsem nenašel příčinu, proč by zboží na farmářském trhu mělo být kvalitnější než zboží v supermarketu. Myslím, že opak je spíš pravdou. Jak na straně výrobce, tak na straně prodejce je supermarket velkovýroba. A ta podléhá daleko přísnějším pravidlům a kontrolám než nějakej ucmuchtanej soukromníček, který je zároveň prodejcem. Nižší ceny na farmářském trhu než ve velkoobchodu by měly být železným pravidlem a ne naopak.
A protože chci nakupovat levně, akční letáky pečlivě prostuduji a podle nich vyrážím nakupovat. Myslím si, že ceny v akci jsou ty ceny, které by měly v obchodě platit. Pokud jsou vyšší, tak už je to zlodějna. Proto jsem si sestavil svůj cenový žebříček. Například pivo. Pro svou denní potřebu si ho nekoupím dráž než za šest korun. A neváhám si pro něj dojet tam, kde ho za tuto cenu mají. Nebo mé oblíbené chipsy. Osmnáct korun za dvě stě gramů (pochopitelně za 17,90), to je moje cena. Huba dostane, co chce, ale kapsa ušetří. Když vidím, jak naše mládež žere za draho, tak si říkám - jen počkejte, hajzlíci, však ono vás to přejde, až vás rodiče přestanou sponzorovat. Podobně mám svou cenu u pomazánkového másla, sýrů a tak bych mohl pokračovat. Není to tak dávno, co mi řekla jedna bývalá spolužačka: My jsme poslední generace, která umí šetřit. Ty mladší umí už jen utrácet. Podle toho taky dopadají. Vždycky najdu nějaký supermarket, kde je zrovna nějaká akce. A nakoupím do zásoby. Má to ovšem své úskalí. Ve snaze nakoupit akčně se mi občas začínají hromadit zásoby. Tu nakoupím akčně, tam nakoupím akčně a nestačíme to ujídat. No musím si dávat bacha a nakupovat jen malá množství. No nic jsme nevyhodili, ale nechci se stát otrokem akčního nakupování. Touto svou nákupní politikou, která důsledně trvá na nízké ceně, pracuji pro společné blaho. Když budeme trvat na nízkých cenách, výrobce i prodejci to budou muset nakonec respektovat. Jinak půjdou do prdele.

Svaz pacientů ČR

6. dubna 2013 v 11:39 | Alena Gajdůšková, 1. viceprezidentka Svazu pacientů ČR
Svaz pacientů ČR, 1.7.2012
Dnes nastala revoluce v placení za léky. Pravicová vláda ODS- TOP09 - VV(Lidem) nechala zákonem zrušit systém, kdy pacient měl možnost dostat i volně prodejné léky na recept, tedy s úhradou od své zdravotní pojišťovny. Přes 150 léků ode dneška si pacienti mají kupovat za hotové. Přesto je tady právo pacienta na plně hrazený lék, takže si jej v ordinacích můžeme vynutit.
http://www.pacienti.cz/obrazky/2946.JPGSvaz pacientů ČR vyzývá: Neplaťte léky, žádejte je na pojišťovnu!
Svaz pacientů ČR doporučuje bojkot léků, které nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění.
V každé lékové skupině musí existovat lék, který je plně hrazen pojišťovnami. Máte na ně právo ze zákona § 11, odst.1, pís. e) zákona č.48/1997 Sb.. Doporučujeme proto pacientům, aby požadovali po svých ošetřujících lékařích předepisování léků, které již nemusí doplácet a v praxi tak trvali na dodržení ústavního principu práva na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
Pokud jim bude sděleno, že takový lék pro jejich nemoc neexistuje nebo zjistí, že je takový lék neúčinný, prosíme o sdělení této informace pacientskému ombudsmanovi nebo přímo na adresu Svazu pacientů ČR.
Dnes pojišťovny přestaly hradit 150 dalších léků. Jsou mezi nimi léky na bolest, alergie a kožní problémy. Lidé tak mají mimo to, co odvádí na zdravotní pojištění, zaplatit další půl miliardu korun podnikatelům ve zdravotnictví.
Ministerstvo tvrdí, že jeho opatření neomezují přístup ke zdravotní péči, protože v každé lékové skupině je lék, který je plně hrazen pojišťovnou. Praxe ale vypadá jinak. Z veřejného zdravotního pojištění je hrazeno čím dál tím méně nejen u léků a pacienti platí čím dál tím více. Tato nerovnost je ještě znásobována tím, že pokud je pacient léčen v tzv. odborném centru, pak dostává zdarma i léky, které mají v běžné lékárně mnohdy nemalé doplatky.

Ministr Heger evidentně nevnímá nejen nesoulad svých opatření s právem občanů garantovaném ústavou ani nerovnost, kterou svými opatřeními způsobuje mezi jednotlivými aktéry poskytujícími zdravotní péči nebo podnikajícími ve zdravotnictví.
Vzhledem k hlasovací mašinérii poslanecké sněmovny a chybějící empatii vládních stran nelze v této chvíli dosáhnou nápravu jinak, než že občané nepřistoupí na nerovná pravidla v péči o jejich zdraví.
Vyzýváme proto pacienty, aby po svých lékařích vyžadovali předepisování léků, které jsou plně hrazeny, na které tedy již nemusí doplácet.
Pokud jim tyto léky nezabírají nebo dostanou informaci, že na jejich nemoc plně hrazený lék není, nechť tuto skutečnost sdělí svému pacientskému ombudsmanovi nebo přímo na Svaz pacientů ČR (poradna.leky@pacienti.cz). Pomohou tak vytvořit objektivní obraz fungování a dopadů současných reforem a poskytnou cenné informace a argumenty pro cestu k nápravě.

Udělali z nás plebs

6. dubna 2013 v 11:29
Pokud některý důchodce v budoucnu bude volit TOP 09 nebo ODS, zasloužil by si buď sebrat celý důchod nebo umístit do Bohnic, protože je to asi člověk mdlého rozumu či nevšímavec...
Oč jde????

V roce 2013 nás připraví naši "milovaní".. Nečas, Kalousek a spol. o 11,3 miliardy Kč. Tedy nás, ty nejchudší-důchodce!
Bude to :
o 9,5 miliardy nižší valorizace důchodů, tedy u všech důchodců a 1,8 miliardy bude "odkloněno" PRACUJÍCÍM DŮCHODCŮM a to zase za slevu na dani, t.j. 2070,- Kč měsíčně, za rok to dělá 24.840,- Kč.

Sobě ale dali daň jen 7 % za peníze z částky nad 100.000,- Kč, což činí při jejich příjmu cca 150.000,- Kč jen 3.500, Kč.
Mně seberou z 15 tis. 2070,- a sobě 3.500,- ze 150.000,- Kč. Paráda, že????

A to nám ještě zvednou o 2 % sociální , ze 4,5 % na 6,5 %, aby ten rádoby doktor Heger měl na doktory ......
a SKVĚLÍ MANAŽEŘI ve VZP na úhradu léků. Poplatky za recepty a u doktorů pochopitelně zůstanou!!! Pokud se
opět nezvýší, jak uvažují na 50,- a 200,- Kč. ÚDAJNĚ UŽ PRÝ NEPLNÍ REGULAČNÍ FUNKCI.!!!!!!

Tak ONI SI SNAD MYSLÍ, ŽE JSME DEBILOVÉ ČI KRETENI?????
Pošlete všem důchodcům, ať vidí, jak to s nimi TATO VLÁDA myslí dobře!!!

Mějte se hezky, jestli to u nás vůbec ještě jde.
P.