Červen 2012

Tereza Pergnerová (38)

29. června 2012 v 10:42 | Ivo Adler
Tereza Pergnerová je opět na scéně. Bude uvádět jednu z celé řady reality šou s názvem Farma. Reality šou je televizní žánr, který televizní stanice vytěžují ze všech možných úhlů, ale svá nejlepší léta už má za sebou a totéž se dá říci i o Tereze Pergnerové. Nedávno na Nově proběhl televizní pořad, jakási otevřená zpověď Terezy Pergnerové. Byla to jakási promoakce k tomuto seriálu, protože Nova tento seriál uvádí. Ostatně Tereza Pergnerová se v současné době otevřeně zpovídá jako na běžícím pásu. Nebudu se pouštět do komentování jednotlivých epizod jejího života, to už udělali jiní a povolanější, zaujala mě jedna věc.
V tomto televizním pořadu Pergnerová ukázala fotku svého otce, který na ni měl velký, a spíše negativní vliv. Sama ho charakterizovala jako tyrana. Uvedla na pravou míru informace o jeho smrti - nezemřel na mozkovou mrtvici, ale na rakovinu plic. A na té fotce je také s cigaretou. Ať si to chceme připustit nebo ne, nikotin je droga. Nevím, jestli Tereza kouří nebo ne, ale Terezina "vnímavost" k drogám může mít genetické kořeny, kterých se Tereza nezbaví jednostranným prohlášením - už jsem čistá. Drogy pro ni budou neustále výzvou, které bude muset čelit. Kdo je náchylný k jedné droze, je náchylný i k druhé. Dobře to vědí hospodští, kteří nejásají nad zákazem kouření v hospodách. Pravidelní konzumenti alkoholu jsou také kuřáci. Kouření a alkohol jdou spolu ruku v ruce. V jakých souvislostech se Terezina vnímavost k drogám projeví, nevím, ale nějakou náhradu za heroin předpokládám. Nebyl to ostatně jen heroin, ale i pervitin, kterému Pergnerová propadla.
Její mnohokrát zdůrazňovaná abstinence může mít ještě jednu souvislost. Roky její abstinence jsou zároveň roky, kdy žila "ve stínu". A teď chce zpátky na slunce. Je tak geneticky nastavená. Její velkohubá prohlášení ze začátku její kariéry to jen potvrzují. Jenže s životem na slunci roste riziko návratu k drogám. Jsou lidé, Tereza v tom není sama, kteří jako jeli na turbomotor, potřebují být přeplňovaní, aby podávali maximální výkon. V oblasti šoubyznysu je takových lidí celá řada. A ten svůj turbomotor přeplňují právě drogou. Není droga, není výkon. Že se tím ničí? Nevadí, hlavně že jsou na slunci. Pergnerová možná dokáže comeback, ale zároveň čím větší bude úspěch, tím větší bude riziko drogy. Možná právě život "ve stínu" Terezu zachránil před pádem na dno. Na její životní dráhu se musím dívat s pohrdáním. Kromě své nezřízené touhy se vyšvihnout nemá nic. Nemá ani bydlení, vlastní domácnost, ani trvalý vztah. Má akorát dvě děti, každé s jiným mužem. Na ženu, která vydělala miliony, je to zatraceně málo. Spíš bych jí přál neúspěch než úspěch. Ne kvůli ní samé, ale kvůli jejím případným epigonům. Ti měli vědět, že tudy cesta k úspěchu nevede.

Zprávy z bojiště 3

24. června 2012 v 16:26 | Ivo Adler
Kurva, mám málo času. Měnili jsme okna v rodinném domku za plastová, mladí mají nějaké problémy, to mě taky vyčerpává a tak mi na blogování moc času nezbývá. Ale boj s hajzlíky pokračuje. Na hajzlíka č. 1 jsem, jak už jsem dříve informoval, podal trestní oznámení, které policie šetří jako porušování listovního tajemství, jak mě nedávno písemně vyrozuměla. Doufám, že to dotáhnu až k soudu. Na hajzlíka č. 2, nyní předsedu regionální rady, jsem nepodal trestní oznámení, jak jsem původně zamýšlel, ale jenom stížnost na magistrát. Navedl mě na to můj švagr, samozřejmě úplně bezděčně. I magistrát moji stížnost přijal a šetří ji jako urážku na cti. A tak jsem to hezky rozjel.
Nedosti na tom. Rozhodl jsem se, že změním taktiku. Z regionální rady nevykopnu hajzlíky hned, ale nechám je v tom pěkně vydusit. Díky mému tlaku se totiž regionální rada dostává do finančních potíží. Zastavil jsem kohoutek penězovodu, který vedl od našeho spolku k regionální radě. A hned mají problémy. I pes ví, že nesmí kousnout do ruky, která ho živí. Tohle těm volům v regionální radě nedošlo. Kousli si a teď jim vydatně dávám přes čumák. Regionální rada si díky našim penězům žila nad poměry a dokonce se tím vytahovala na ústředí. Tak teď budou muset žít úměrně svým možnostem. A to jim dělá značné problémy - kde vzít peníze na pronájmy a celou režii regionální rady? A tady tkví kořeny mé změny taktiky. Kdybych ty největší hajzly (blbce - "kde blb, tam nebezpečno" - Jan Werich) vykopnul z regionální rady teď, tak jejich starosti budu muset vzít na sebe a navíc u části členské základny budou přetrvávat iluze, jací to byli báječní funkcionáři a jak báječně se pod jejich vedením žilo. Tak tyhle iluze musím rozbít.
Už jsem k tomu podnikl první krok. Jednoho advokáta, který je členem našeho spolku a nabídl nám bezplatnou pomoc, jsem požádal, aby vůči regionální radě podnikl právní kroky k vrácení peněz, které od nás nabyla jako neoprávněný majetkový prospěch. Pokud nám jen část těch peněz vrátí, tak je to pro ni naprosto likvidační záležitost. Bude to historicky první případ, kdy regionální rada zbankrotuje. A o tuhle slávu bych hajzlíky z regionální rady nerad připravil. Nejen to. Obě podání, jak trestní oznámení, tak stížnost jsem koncipoval trochu šířeji, ale ujala se jen část. Zato jsem se ale dozvěděl od magistrátu, že si na postup regionální rady můžu stěžovat na Ministerstvu vnitra jako nadřízeném orgánu. A to udělám v brzké době. Budu si stěžovat na zatajování informací před naším spolkem a manipulaci s dotacemi. Když nic jiného, tak jim aspoň udělám pořádnou ostudu, ale i tady si myslím, že se něco ujme.
A ještě o jednom kroku jsem rozhodl. Opět se objevila myšlenka, už asi po čtvrté, že bych měl v regionální radě být. Příležitost pro mé členství v regionální radě se naskytla po odstoupení jednoho člena regionální rady a protože jsem byl podle výsledků voleb první náhradník, byl jsem vyzván, abych se své funkce ujal. Na štěstí odstoupivší člen nebyl z našeho spolku, ale sousedního. A tak už mám připravenou odpověď, ve vší slušnosti, že tuto funkci nemohu přijmout, protože to místo v regionální radě mi nepřísluší, ale že patří někomu ze sousedního spolku, koho si tam dodá. Tím zabiju hned tři mouchy jednou ranou. Vyhnu se tím členství v regionální radě, o které není v současné době co stát, zdůrazním zásadu, že jsou to jednotlivé spolky, které rozhodují o členství v regionální radě a tuto zásadu vehementně prosazuji a za třetí si u sousední organizace šplhnu a zanesu nesvár do regionální rady. Už vidím, jak to regionální rada v potu tváře řeší. Moc se na informace z regionální rady těším.

Narovnání s církvemi

22. června 2012 v 16:33 | anonym
V nejbližším době se bude v poslanecké sněmovně hlasovat o tzv. "narovnání s církvemi". Pokud sněmovna návrh schválí, bude to stát každého z nás 160 000 Kč nemluvňata a důchodce nevyjímaje.
Katolická církev si nárokuje majetek ve výši 160 000 000 000 Kč (čti: sto šedesát miliard!!!), jehož vlastnictví odmítá doložit dokumenty o jeho nabytí (zejména proto, že je nemá). To, že majetek, který měla, získala pomoci desátků, křížových výprav a jiných "sexy" praktik asi nemá cenu zmiňovat. Od roku 1420 až dodnes tzv. církevní majetek nepatřil církvi, ale panovníkovi resp. státu.

Vláda Petra Nečase se rozhodla darovat v tichosti a v mediálním stínu aféry Davida Ratha právnické osobě, jejímž vlastníkem je jiný stát =Vatikán cca 1% území ČR a finanční kompenzaci ve výši podstatné části státního rozpočtu. Takový čin lze považovat za VLASTIZRADU. V případě, že návrh bude schválen 101 hlasy, bude jedno zvednutí ruky mít hodnotu cca 1,6 miliardy Kč!!! Budete takového poslance volit i po té? Pokud to tedy nechcete platit ze kapsy, co nejrychleji šiřte tuto zprávu a informace v ní obsažené.
Veřejné mínění má velkou hodnotu - kdy ne než teď, určitě u voleb... V nejbližším době se bude v poslanecké sněmovně hlasovat otzv. "narovnání s církvemi". Pokud sněmovna návrh schválí, bude to stát každého z nás 160 000 Kč nemluvňata a důchodce nevyjímaje. Katolická církev si nárokuje majetek ve výši 160 000 000 000 Kč (čti: sto šedesát miliard!!!), jehož vlastnictví odmítá doložit dokumenty o jeho nabytí (zejména proto, že je nemá). To, že majetek, který měla, získala pomoci desátků, křížových výprav a jiných "sexy" praktik asi nemá cenu zmiňovat.
Od roku 1420 až dodnes tzv. církevní majetek nepatřil církvi, ale panovníkovi resp. státu.

Vláda Petra Nečase se rozhodla darovat v tichosti a v mediálním stínu aféry Davida Ratha právnické osobě, jejímž vlastníkem je jiný stát =Vatikán cca 1% území ČR a finanční kompenzaci ve výši podstatné části státního rozpočtu. Takový čin lze považovat za VLASTIZRADU. V případě, že návrh bude schválen 101 hlasy, bude jedno zvednutí ruky mít hodnotu cca 1,6 miliardy Kč!!! Budete takového poslance volit i po té? Pokud to tedy nechcete platit ze kapsy, co nejrychleji šiřte tuto zprávu a informace v ní obsažené.
Veřejné mínění má velkou hodnotu - kdy ne než teď, určitě u voleb...


Klaus připravil důchodce o 333 miliard

19. června 2012 v 9:24 | anonym
Psal se rok 1993. Tehdejší ministr financí Václav Klaus - nynější prezident republiky (neblahé paměti) přišel na "geniální" nápad.
Dlouho mu ležel v žaludku fakt, že existoval důchodový fond v celkové výši přes 330 miliard korun - tedy fond pro důchody lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, aby na stará kolena měli z čeho žít.
To bychom neznali Klause, kdybychom si mysleli, že to nechá jen tak být. Kdepak!
Klaus tento důchodový fond zrušil spojením se státním rozpočem. Peníze pro důchodce naráz - jako mávnutím kouzelným proutkem zmizely… A cesta k jejich vytunelování byla otevřena… Už tu byla rezerva pro různé pokoutníky-lobisty, hochštaplery, tuneláře, tedy budoucí miliardáře tuzemské i zahraniční provenience! (A také pro "nepřizpůsobivé…")
Milí (nejen) důchodci,
když se zahledíme na to, co se děje od doby hadrového puče, vidíme jen stálé zhoršování životních podmínek nás lidí - a naopak stálé zvýhodňování zbohatlické galérky. A vládnoucí pravicová chunta se už ani nesnaží mluvit o nějakém zlepšení, prostě jen útočí na levicová hnutí, zejména komunisty, "že prý za všechno mohou oni". Přitom za minulého režimu sice nebylo nic moc, ale všichni lidé měli životní jistoty - prostě všem nám bylo nesrovnatelně lépe, i když jsme nebyli v KSČ! A všechno se pro běžné lidi stále zlepšovalo, zatímco teď se vše stále zhoršuje!
Vládní chunta si teď vzala na paškál důchodce a chce z nich vymačkat ještě to málo, co jim zbylo. Snižuje valorizaci důchodů, i když všechno se nehorázně zdražuje. Stejně dopadli i invalidé. Z původního měsíčního příspěvku 2 000.- teď na 3. stupeň invalidity dostávají postižení jen 800.- Kč, což je tedy hodně velké ožebračení…
Prý nejsou peníze… A KDE JE TĚCH 333 MILIARD, co z důchodového fondu ukradla Klauzova vláda v 90 letech ???
Chceme je zpátky! Nezajímá nás, že to oni a jejich kamarádíčkové z kapitálových kruhů rozkradli!
Chceme zpět důchodový fond, na který jsme celý život ukládali peníze! Ať se na něj složí ti, kteří ho rozkradli!
Neuvažujte o miliardách pro katolické flanďáky, kteří sami by měli splácet mnoho miliard za to, že po mnoho staletí diskriminovali, konfiskovali majetky a vraždili lidi!
Dejte tyto peníze do důchodového fondu a dalších fondů pro sociální účely!
Stejně vy a vaši velmi bohatí kamarádíčkové půjdete po volbách (nejlépe předčasných) do propadliště dějin!

Blesku k dvacetinám

8. června 2012 v 11:34 | Ivo Adler
Bulvární deník Blesk slaví svoje dvacetiny. Je tak o dva roky starší než televize Nova. Blesk tak odstartoval éru bulvárního tisku v Česku. Samozřejmě, jako většina našich sdělovacích prostředků, i tento je v zahraničních rukách, v daném případě vydavatelství Ringier Axel Springer. Snad jen Právo a tutově Haló noviny jsou české. Nic neobvyklého. Stejné je to u obchodních řetězců (výjimku tvoří Terno), bank a rozhodujících výrobních podniků. Zkrátka - kolonie. Blesk je jedničkou mezi našimi novinami, náklad snad 300 000 výtisků. Aby bylo jasno - Blesk nekupuju ani nečtu. Stačí mi, když si přečtu titulky, když stojím ve frontě u kasy v supermarketu. Nekupuju vůbec žádné noviny. Vlastně musím udělat jednu výjimku, jedna instituce mi přeplatila Mladou frontu dnes. Nejsem žádné ořezávátko. Ani tu nijak systematicky nečtu. O antikomunistické slinty páně Steigerwalda a spol. nestojím. Pan Steigerwald si tím zřejmě léčí svůj mindrák, že kdysi psal pro komunistický tisk. A nebo si jen poctivě vydělává na svůj novinářský chléb a píše tak, jak si jeho chlebodárce přeje. Panu Steigerwaldovi nechci sahat do svědomí.
Bulvární tisk rozhodně neodsuzuju, myslím, že o době vypovídá víc, než nějaké "seriózní" noviny. Čtu ho aspoň na internetu, i když zase, ne nějak systematicky. Co u něj oceňuji, že dává na internetu prostor pro vyjádření čtenářů. Nekádruje je, nechce, aby museli udávat adresu a podobné požadavky. I když má některé ikony, které jsou nedotknutelné a diskusi k nim nepřipouští - Václav Havel, romská otázka, náboženství a možná další. Možná slyším trávu růst, ale zdá se mi, že když vydavatelství Ringier koupilo deník Aha, dochází k určité diferenciaci. Blesk inklinuje k takovému "serióznějšímu" bulváru, Aha je bulvár takový kanálový. Co mi ale vadí na obou, je jejich měšťáctví. Při vší jejich bulvárnosti a honbě za senzacemi jsou to vlastně usedlé noviny. Jsou to stejně usedlé noviny, jako módní časopis Burda v módě. V obou stejně usedlá témata - například, nějaké ženské celebritě byly vidět kalhotky, když někde usedla. Kalhotky jsou vidět každé ženě, když si sedne a má minisukni. Pro nikoho to není senzace, pro Blesk ano.
Dneska bych od bulvárních novin čekal, že budou daleko nemilosrdnější, sžíravější a ironičtější. Žádné nesmělé nakukování pod sukni, ale rovnou hvězdu svléknout do naha, žádná tabuizovaná témata. Blesk je typický příklad měšťáckého bulváru, který nepřekračuje hranice měšťácké morálky a proto je ve své bulvárnosti a senzacechtivosti vlastně omezený. Je to stejné, jako když modelka usedne pře fotoaparát, je nahá, ale všechno podstatně zakryje rukama nohama, takže je ta nahota vlastně k ničemu. A to je to, co mi na Blesku, ale i Aha vadí. Takový bulvár, který by celebrity svlékal do naha, nejen fyzicky, ale i morálně, u nás nemáme a je otázka, zda vůbec existuje. Blesk to rozhodně není.