Zahoď svoje starosti

16. ledna 2011 v 10:43 | Ivo Adler
Tak jako každému, kdo má trochu přístupný e-mail (i když to odborníci nedoporučují), i mně dochází nejrůznější nevyžádané e-maily, prostě spam. Řada z nich jsou řetězovky - pošli to dál, dokonce pod slibem nebo pohrůžkou: když nepošleš, tak nevyhraješ nebo na tebe dokonce přikvačí nějaké neštěstí - dobráci. A hned dodají, kolika lidem se to má poslat. Zmínku o psychickém vydírání si odpustím, spíš je zajímavý jejich obsah. Je velmi různorodý. A tady mě napadá jedna věc. Až se zdokonalí internet, aby bylo možné na individuálních webových stránkách publikovat nejen text, ale i obrázky, videa apod., ono to vlastně možné je, jenom já to neumím využívat, tak tištěná média jdou pomalu, ale jistě do prdele. I já jsem vlastně začal psát blog na základě výzvy: nejste spokojeni s novinami? Vytvořte si své vlastní!
Z celého pestrého pole nejrůznějších spamů bych vybral jednu skupinu. Jsou to ty, které nám, zejména starším, radí, jak žít. Což o to, rady jsou to dobré, ale je v nich ukryto čertovo kopýtko - žij si a ser na ostatní. Ďábel, jak praví lidová moudrost, se skrývá v detailu. A tohle doporučení, když ne přímo, tak alespoň v kontextu, se skrývá ve všech těchto radách. Je to vlastně návod k bezohlednosti. Že tato doporučení padají v dnešní společnosti na úrodnou půdu, o tom není třeba pochybovat. Trochu mi to připomíná film Hrátky s čertem, který běžel v televizi kolem Vánoc. Loupežník Sarka Farka radí hlavnímu hrdinovi, vysloužilému vojákovi Martinu Kabátovi: ženský? vykašli se na ně! A Martin mu odpovídá: ale když já se na ně nemůžu vykašlat. Co jsem zvoral, to musím napravit.
Ani já se nemůžu vykašlat na to, co po sobě zanechávám. V první řadě se to týká mých dětí. Nemohl bych si spokojeně užívat svého stáří, když bych viděl, že moje děti se potýkají s problémy, které jsou nad jejich síly. Snad mohu říct, že tomu tak naštěstí není. Zrovna včera se u nás zastavil mladší syn s informací, že už je stanoveno datum kolaudace inženýrských sítí k jejich stavební parcele. A taky s Novým rokem začal pracovat v novém místě a říká, že se z toho vidí. Dělá vedoucího jedné prodejny. To samozřejmě člověka potěší. Stejně ale člověk pořád myslí na zadní kolečka - drží finanční rezervu pro případ, že by šlo, jak se říká, tlustý do tenkýho. Až nám děti vyčítají, proč tolik škudlíte, vždyť byste si mohli užít daleko víc. Samozřejmě, že jsme dětem pomohli s rozjezdem, i nám bylo našimi rodiči pomoženo, a rezervu držíme pro případ, kdyby byla třeba. Ten mladší ještě rezervy nemá. A proto nemohu přijmout filozofii - teď si to stáří užiju a nic jiného mě nezajímá. No a tu společenskou spoušť - v rámci mých možností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eduard Nud Eduard Nud | 17. ledna 2011 v 19:20 | Reagovat

Tak to já starosti rozhodně za hlavu zahazuji jako pantofel a užívám si života. Nebýt depresí, bylo by to i docela fajn. A nebýt internetu. Ale tam se člověk dozví i něco zajímavého, akorát se nesmí upnout na jedno slovo a blbý stránky. Třeba jsem si přečetl, to vás jistě bude zajímat, i když pochybuju, že díky cigaretám a kávě člověk produkuje teď nevím, ono jich je víc, hormon dobré nálady. Jsou zde ale i vedlejší škodlivé účinky a tak raději piju granko a intkaktní čaj. Půl na půl, ale čaje si dávám o něco víc, protože je ho větší pixla. No. Jak by řekl odborník na slovo vzatý, je to zdravý a není to drahý. Škoda, že tu není Milda!

2 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 2. února 2011 v 21:43 | Reagovat

SUPER COOL HUSTE :D

3 adler adler | Web | 3. února 2011 v 10:35 | Reagovat

Nude, tohle si budu pamatovat - je to zdravý a není to drahý. Jak už jsem dříve napsal - užívat si za velké peníze umí každý vůl. Užívat si zadarmo nebo za málo peněz, to je to pravé ořechové.

4 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 28. února 2011 v 21:32 | Reagovat

mocinky dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama