Petr Nečas

24. ledna 2011 v 17:17 | Ivo Adler
Jaký je rozdíl mezi Slovenskem a Českem?
Na Slovensku je Slota (Ján, Slovenská národná strana), kdežto v Česku jenom Nečas (Petr, Občanská demokratická strana).
Petr Nečas na mně vždycky dělal dojem Topolánkovy ordonance (česky příkazníka). I když jsou oba politici z jedné antikomunistické líhně, přece jen je mezi nimi rozdíl. Topolánek byl antikomunistický hulvát a podle toho také dopad. Teď pro něj ODS horko těžko hledá trafiku, nejlépe v zahraničí, kde by dělal nejmenší ostudu. Nečas ve svém antikomunismu není tak militantní, ale antikomunista je to taky. Co také čekat od pravicového politika. Nečas není tak militantní, ale také není tak rozhodný. Koaliční vláda pod jeho vedením připomíná pytel blech. Troufnu si předpovídat, že jeho předsedování vlády bude nepřetržitý proces hádek a sporů a možná nakonec i rozpadu vlády. Ve své politické kariéře nápadně připomíná jiného politika, tentokrát z ČSSD, a sice Vladimíra Špidlu.
I Špidla byl (a stále ještě je) představitelem méně agresivního antikomunismu, i on působil dojmem Zemanovy ordonance, i u něj předcházelo křeslo ministra práce a sociálních věcí křeslu předsedy vlády. Zrovna tak Špidlou vedená vláda představovala pytel blech, vydíraná tentokrát lidovci. Lidovce nahradili "véčkaři". Středopravicová strana jako středopravicová strana, vyděrač jako vyděrač. Proto by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby Nečas dopadl jako Špidla. Špidla ovšem měl štěstí. Kamarádíček Gross mu zařídil teplé místečko v Evropské komisi. Jó, Standa se uměl postarat o svoje lidi. Obávám se, že Nečas takové štěstí mít nebude. Ovšem Špidlovy politické kvality se projevily po návratu z bruselské mise. ČSSD taky řešila problém - kam se zkrachovalým ministerským předsedou? Volby do Senátu se zdály jako optimální řešení. Českokrumlovští vlezdoprdelkové přispěchali s nabídkou kandidatury za Krumlovsko. Byla to od nich bezpříkladná blbost. V předchozích senátních volbách se totiž ve finále střetli odéesák a komunista. Voličská základna KSČM je tedy na Krumlovsku silná. A komunističtí voliči Špidlovi jeho antikomunismus nezapomněli. Špidla prohrál.
Těžko hledat v naší politické špičce člověka, kterému rudá barva nezatemňuje rozum. Ještě jako politicky nejkorektnější se mi jeví knížepán. Je vidět, že starý pán si nepotřebuje nic dokazovat a má kinderstube. To našim politikům chybí. Proto kdyby snad prezidenta měli volit voliči a knížepán by se probojoval do finále (už se vyjádřil, že by se od toho neodtahoval), tak radši než nějaké antikomunistické hovado budu volit Karla Schwarzenberga.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Václav Václav | 26. ledna 2011 v 10:57 | Reagovat

hezký blog

2 Eduard Nud Eduard Nud | 26. ledna 2011 v 16:48 | Reagovat

Jaký Nečas? Já znám dva. Jeden se se mnou kdysi učil na truhláře a jeden s malým en je teď venku. To ale asi nebudou oni. A není to nakonec jedno? Vždyť vlastně ani neexistuje, když je to ne čas. A čas, jak známo, je zase pro změnu relativní. Co říkáte? Píšu alespoň trochu srozumitelněji?

3 adler adler | Web | 27. ledna 2011 v 14:53 | Reagovat

Srozumitelně nepíšeš, Nude, ale má to hloubku. Parafráze Švejka je vynikající.

4 Metilyssa Metilyssa | Web | 1. února 2011 v 17:36 | Reagovat

Nečas teda není schopný člověk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama