Bois de Boulogne (Bouloňský lesík)

6. ledna 2011 v 14:50 | Ivo Adler
Byl to zájezd snů. Bylo krátce po Listopadu a v podniku stále ještě existoval FKSP (fond kulturních a sociálních potřeb - pro později narozené), z kterého bylo možné alespoň zčásti platit zájezdy do zahraničí. Dopravu celou a ubytování zpoloviny nebo obráceně. Agilně jsme sjednali zájezd do Paříže, na který nás vezli dva šoumeni, řidiči, kteří si pronajímali autobus od ČSAD. A Paříž skutečně znali. Navíc nás tam vezli začátkem července, kdy svátky Cyrila a Metoděje a Jana Husa navazovaly na víkend, takže spotřeba dovolené nulová. A navíc první neděli v měsíci jsou muzea ve Francii zadarmo. A ještě věděli, kde je nejlacinější směnárna. Spali jsme ve F1. Bylo to doslova za hubičku.
Nebudu unavovat popisem všeho, co jsme viděli. Nepíšu turistického průvodce. Ale mimo jiné jsme navštívili i zmíněný Bouloňský lesík. Oficiální průvodce o něm uvádí, že je to park na okraji Paříže a že tam roste nejstarší strom v Paříži. Že je to shromaždiště pařížských kurev, o tom průvodce cudně mlčel. Nemlčeli o tom ale naši průvodci. Brázdili jsme s naším autobusem cesty v lesíku a jeden ze řidičů hlásil: napravo jsou dvě a mají je venku, nalevo je jedna a má je venku. My jsme se poslušně otáčeli napravo, nalevo a dívali jsme se. Řeč byla samozřejmě o poprsí, které dívky ukazovaly, aby nalákaly zákazníky, kteří si je tam jezdili vyzvednout. Tehdy u nás ještě zdaleka nebylo běžné, aby ženy se třeba opalovaly nahoře bez. Co mně ovšem nasralo, že průvodce Paříží, kterého někteří z nás měli, o této turisticky atraktivní okolnosti pokrytecky mlčel. Průvodce by měl informovat o všem, co je pro turistu zajímavé, i když se to nějakému puritánskému blbečkovi zrovna nelíbí. Puritán věru nejsem. A nebyl jím nikdo z našeho autobusu.
Dneska to není o moc lepší. Puritánští blbci se stále snaží nám předepisovat, jak se máme chovat. Katalogy některých cestovek pro pobyty u moře uvádí v možnostech zábavy návštěvu nudistické pláže, které je v místě. Katalogy jiných, například Čedoku, zase o této možností mlčí. Volal jsem do Čedoku, proč to neuvádí. Pověřená pracovnice začala cosi blekotat. Zatajování této informace nedokázala racionálně vysvětlit. Ale řekla mi, že pokud mám konkrétní zájem, že mi to zjistí. Pomyslel jsem si: trhni si nohou, píčo (píča je kunda, ke které mám citový vztah, v daném případě negativní), na internetu si to umím zjistit taky. Já chci, abych se to dozvěděl v základní nabídce, bez nějakého zjišťování. Komunismus sem, komunismus tam, puritánská byrokracie se nadále snaží nám vnucovat své názory na morálku. Nejdřív to byla byrokracie církevní, pak komunistická, teď měšťácká. Nám nezbývá, než je vytrvale kopat do prdele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama