Březen 2007

Dva návrhy na oživení turistického ruchu

30. března 2007 v 8:34 | Ivo Adler

1. Je naprosto jasné, že pro oživení návštěvnosti našich měst, a nemusí to být jen Praha nebo Český Krumlov, je nanejvýš žádoucí pořádat akce, které budou otevřené jak pro širokou diváckou veřejnost, tak pro aktivní účastníky. Něco jako běh s býky ve španělské Pamploně. Proto bych navrhoval pořádat první letní neděli /svátek letnic/ běh nudistů ulicemi měst a obcí. Běh by byl strukturovaný podle věkových kategorií i s rozlišením délky tratě. To by bylo místní kolo a na svátek Cyrila a Metoděje by se mohlo konat kolo ústřední. Takovýto běh by získal širokou diváckou obec, poskytl by i příležitost našim nudistům, aby se více zviditelnili a vstoupili do akčního dialogu s naší veřejností. Musí ovšem k tomuto účelu opustit své tradiční zákoutí u vrbiček. Turistům by pak nabídl více než jen pohled na seroucí holuby na ulicích našich měst a obcí. V neposlední řadě by navázal na předkřesťanské tradice v naší historii, které nemusí být nutně jen keltské.
Letní slunovrat oslavovali naši slovanští předkové sexuální orgiemi, které měly pochopitelný důvod - začátek gravidity v této době umožňoval, aby žena zvládla polní práce v relativně dobré kondici, vrchol gravidity spadal do zimních měsíců a po jarním porodu žena mohla opět naskočit do hospodářského cyklu. Navíc v období letního slunovratu je nejdelší sluneční svit, což příznivě působí na činnost pohlavních žláz. Křesťanství dovedně využilo zimního slunovratu ke svátku zrození - začátek nového roku, jarní rovnodennosti jako svátku vzkříšení - přírody, ale s využitím letního slunovratu si očividně nevědělo rady - přece nebude asketické křesťanství propagovat sexuální orgie. Podobně oslava úrody v době podzimní rovnodennosti, spojená s užíváním plodů úrody a související žranice stála mimo okruh křesťanského zájmu. S ohledem na vývoj porodnosti v naší zemi by nebylo od věci tyto tradice připomenout. Pokud mě paměť neklame, jarní běh nudistů už jednou uspořádala Plzeň, ale myslím, že nezvolila vhodný termín bylo ještě moc zima.

2. Pro zvýšení zájmu o českou krajinu navrhuji pořádat každý rok soutěž "Hledáme ideální místo pro soulož v přírodě". Jednotlivé organizace i jednotlivci by posílali své náměty s podrobným popisem a lokalizací místa, fotografickou dokumentací i s případnými figuranty vhodně vybrané komisi. Komise by zaslané náměty posoudila, event. navštívila, zdráhám se říci vyzkoušela a vyhlásila by "Ideální místo pro soulož v přírodě pro tento rok". Samozřejmě, že by opět mohla proběhnout místní kola a nakonec kolo ústřední. Tato akce by mohla přitáhnout nové zájemce do stárnoucí členské základny organizovaných turistů a navíc by oživila zájem o českou krajinu a poskytla nový pohled na ni.
Tyto náměty jsem zaslal Svazu českých turistů. Slušně to vzali na vědomí. Nepochybuji ovšem, že blbejší členové Svazu turistů nad tím dodnes kroutí hlavou. Proto si dovoluji uvést dvě skutečnosti. 1. V ¨Právu jsem si 18. 4. 2007 přečetl článek Dánský atlas pro sex v přírodě, který informuje, že dánský Svaz ochrany přírody vydal atlas vhodných míst pro milování v přírodě.
Příklad pestrého využívání přírody, doufejme, že nejenom dánské.
Mluvčí svazu uvedla, že chce přilákat co nejvíce lidí k "pestrému využívání volné přírody" a zároveň vyzvala veřejnost, aby zasílala svazu "vhodné tipy s idylickým okolím". 2. Východočeští naturisté pořádají dne 19. 5. 2007 5. roční Nuda běhu na zahájení naturistické sezóny. Pokud by naturisté přesunuli svůj běh na mnou navrhovaný termín, hned by jejich akce dostala nové souvislosti.
Chci tím na závěr říci, že to co navrhuji, už reálně existuje. Pokud někdo stále ještě kroutí hlavou, už by s tím mohl přestat. Mohl by si ji ukroutit

Radar I

29. března 2007 v 10:44 | Ivo Adler
Jestli tu má být radar, tak už je celkem jedno, kde bude. Ale za barákem bych to mít nechtěl. Naštěstí vojenské újezdy jsou málo zalidněné. To však nic nemění na mém stanovisku, že nám, i Evropě, je radar na hovno. Aby chránil Evropu, musel by být minimálně v Řecku..
Ministr obrany Německa Jung v Právu 14. 7. 2007 /Jung chce jednat o štítu v NATO/ prohlásil: "Spojené státy by měly jednat o rozmístění své raketové obrany v Česku a Polsku v rámci NATO, protože systém může Evropu rozdělit: ochrání severní část, ale jih ponechá vystavený hrozbě ze strany problematických států.... Považuji to za chybu, prohlásil ministr na adresu dvoustran-ných dohod s Prahou a Varšavou." To jen potvrzuje moje stanovisko, že nám radar neposlouží. Naopak Evropu rozděluje, a že z tohoto okna na ruský dvorek nejsou Rusové nijak odvázaný je také nabíledni. Ale možná ministru Jungovi unikla nějaká podstatná souvislost, kterou zná vojenská odbornice Parkanová a vůbec celá naše politická elita. Logicky mě z toho vyplývají následující závěry: buď je Jung blbec, který tomu nerozumí a pravdu mají naši borci, nebo Jung není blbec a zdráhám se uvěřit, že blbá je naše elita. Spíše si myslím, že nám lžou.
Vždycky jsme byli v nějaké imperiální zóně, nejdřív Němců, pak Rusů. Teď, když máme možnost se konečně z té imperiální závislosti vymanit, spěcháme do zóny americké.

Jakého máme premiéra?

29. března 2007 v 10:27 | Ivo Adler
Premiér Topolánek je sice trochu jednodušší, ale to nemusí mít vliv na funkci, dokonce bych řekl, že na funkci to vliv určitě nemá. Zato mu příroda nadělila jiné přednosti. Především mu závidím jeho obdivuhodnou výdrž. Jen ta mu vynesla premiérské křeslo. Při druhém jmenování, kdy si celá ODS v čele s čestným předsedou řekla: necháme v tom toho vola plácat, tu vládu nemůže dát dohromady, Mirek to dokázal. Tím přečůral celé vedení ODS i tatíčka Klause. A myslím, že dokáže ještě víc. Všichni budeme překvapeni.

Proč nepotřebuji duchovního pastýře?

28. března 2007 v 14:50 | Ivo Adler
Nutně mě to totiž staví do role ovce, o kterou se stará nějaký duchovní bača. A já se o sebe musím a umím postarat sám. Neznamená to, že bych byl proti církvi nějak zaměřen. Velí-li společenské okolnosti, jdu do kostela, na pokyn ministranta vstanu, sednu, pokřižuju se, ba i modlitbičku sesmolím, ale játra si kvůli tomu netrhám.

Naši fotbalisti měli po prohraném zápase s Německem na pokoji prostitutky

28. března 2007 v 14:39 | Ivo Adler
Co dělali chlapci večer, mě zase až tak nebere. Jsou snad normální a mají i normální sexuální potřeby. Že je uspokojují tímto způsobem je spíš politováníhodné než skandální. Ale i to chápu. Ukážu to na příkladu Rosického, ostatní pánové nejsou tak známí. Má partnerku-nepartnerku, občas za ním přijede a podrží mu, ale to, co by objektivně potřeboval, jak hezky říká dr. Plzák - konzumovat ten vztah denně, to chybí. Život sportovní hvězdy rozhodně není jednoduchý. Mě ale víc zajímá, co předvedou na hřišti, i když co předvedou na pokoji taky není nezajímavé, zvlášť, kdyby to bylo obohaceno o nějaké detaily.
28. 3. 2007